آموزش بستن یا غیر فعال کردن کامنت های اینستاگرام

آموزش بستن یا غیر فعال کردن کامنت های اینستاگرام

امکان بستن کامنت های اینستاگرام را به‌جرئت می‌توان یکی از کاربردی‌ترین ویژگی های آن دانست که در سال‌های اخیر به سرویس خود اضافه کرده است. این ویژگی به‌خصوص برای افراد مشهور و پیج‌های عمومی از ارزش بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که می‌توانند در هر زمان، یا در هر پست که مایل بودند امکان ارسال کامنت را به‌طور کامل غیرفعال کنند. از آنجا که علت خداحافظی بسیاری از افراد مشهور از اینستاگرام یا خصوصی کردن پیج های خود همین کامنت‌های منفی یا غیرمحترمانه هستند، این قابلیت می‌تواند به‌طور کامل مشکل را برای این افراد حل کند و در صورت عدم رضایت از جو حاکم بر کامنت‌های اینستاگرام خود، به جای خداحافظی امکان ارسال کامنت را برای پست‌های خوب ببندند.

به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام خود هستید؟ پس همین الان روی لینک افزایش فالوور اینستاگرام کلیک کنید و در عرض چند دقیقه هزاران فالوور ایرانی اینستاگرام را دریافت کنید

البته این خصوصیت با قابلیت فیلتر کامنت، کاملا متفاوت است. در آن روش علاوه بر آنکه فیلتر کردن «تمام» کلمه‌های رکیک به‌نوعی ممکن نبود، کاربران نیز می‌توانستند با تغییر در نوشتار کلمات مورد نظر این فیلترینگ را دور بزنند. از همین رو اینستاگرام ویژگی دیگری برای بستن کامل کامنت‌ها ارائه کرده است که البته مدت قابل توجهی از فعال شدن آن برای کاربران می‌گذرد، اما از آنجایی که کاربران بسیاری بارها درخواست کرده بودند مطلبی در رابطه با آموزش بستن کامنت‌های اینستاگرام منتشر کنیم، متوجه شدیم که همچنان بسیاری از کاربران از این ویژگی و نحوه‌ی فعالسازی آن باخبر نیستند. از همین رو قصد داریم روش بستن یا غیرفعال کردن کامنت‌های اینستاگرام را در این مقاله به کاربران آموزش دهیم.

آموزش بستن کامنت در زمان انتشار پست

آموزش بستن یا غیر فعال کردن کامنت های اینستاگرام
فعالسازی این ویژگی بسیار ساده است. برای این امر کافی است هنگام ارسال یک پست، زمانی که به بخش نوشتن توضیحات آن می‌رسید، همانطور که در تصویر بالا مشخص است گزینه‌ی Advanced Settings را انتخاب کنید. با این کار، وارد صفحه‌ی دیگری (عکس سمت راست) می‌شوید که در این بخش می‌توانید با روشن کردن گزینه‌ی موجود، قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به طور کامل ببندید. با انجام این کار آیکون کامنت‌ها نیز از زیر پست مورد نظر حذف خواهد شد.

آموزش بستن کامنت بعد از انتشار پست

آموزش بستن یا غیر فعال کردن کامنت های اینستاگرام
اگر قصد بستن کامنت های اینستاگرام برای پستی که در حال حاضر منتشر شده است دارید، کافی است به آن پست مراجعه و با زدن منوی سه نقطه، در کنار مواردی همچون Edit یا Delete، گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر غیرفعال شود.

بیشتر بخوانید: ۲۰ نکته طلایی برای افزایش فالوور اینستاگرام

آموزش فعالسازی مجدد ارسال کامنت

اگر قصد فعالسازی مجدد ارسال کامنت در پستی که این امکان را برای آن غیر فعال کرده‌اید را دارید؛ کافی است به منوی سه نقطه‌ی آن پست مراجعه و گزینه‌ی Turn On Commenting را انتخاب کنید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد.

توجه ۱: با بستن کامنت‌های یک پست، آیکون کامنت و همچنین تمام کامنت‌هایی که تا آن لحظه ارسال شده‌اند از چشم شما و کاربران پنهان خواهند شد. اما در صورتی که امکان ارسال کامنت در آن پست را مجددا فعال کنید، کامنت‌های قبلی نیز نمایش داده می‌شوند. به عبارت دیگر غیرفعال کردن کامنت‌ها، تنها باعث مخفی سازی آن‌ها می‌شود و آن‌ها را به طور کامل حذف نخواهد کرد.

توجه ۲: در صورتی که چنین گزینه‌ای در اختیار ندارید، اینستاگرام خود را آپدیت کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *