نحوه دانلود تمام اطلاعات شخصی در اینستاگرام

اینستاگرام به‌منظور حفظ حریم خصوصی کاربران در راستای همکاری با قانون GDPR اتحادیه اروپا، امکانی فراهم کرده است که کاربران بتوانند اطلاعات مربوط به خود را به‌راحتی دانلود و ذخیره کنند.

شرکت فیسبوک حدود چند سال پیش این شبکه‌ی اجتماعی را خرید، که موجب نگرانی کاربران درباره میزان اطلاعات ذخیره‌شده در این شبکه اجتماعی شد. در واکنش به این نگرانی، فیسبوک با توجه به تجربیات قبلی، اقدامات پیشگیرانه لازم را در مورد اینستاگرام انجام داد و چند روز پیش اعلام کرد که کاربران این اپلیکیشن می‌توانند اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را دانلود کنند.

با این کار، اینستاگرام یک نسخه کپی از اطلاعات پروفایل شما، عکس‌ها و ویدیوهای آپلود شده، استوری‌هایی که آرشیو کرده‌اید، کپشن‌های مربوط به پست‌ها و استوری‌ها، نام کاربری فالوئرهایتان و افرادی که فالو کرده‌اید، پیام‌های دایرکت، کامنت‌ها و تنظیمات به ایمیل شما فرستاده می‌شود. در ضمن باید بگوییم که طبق گفته اینستاگرام، گردآوری و ارسال این اطلاعات معمولا تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد.

نحوه دانلود اطلاعات از اینستاگرام

در نسخه وب:

در نسخه وب ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید و روی تب Setting کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید. در صفحه باز شده در بخش Data Download بر گزینه Request Download کلیک کنید.

نحوه دانلود تمام اطلاعات شخصی در اینستاگرام

ایمیل و اطلاعاتی به شما نشان داده خواهد ‌شد که با تأیید آن‌ها از طریق وارد کردن رمز اینستاگرام، برای شما اجازه دانلود صادر خواهد ‌شد.

نحوه دانلود تمام اطلاعات شخصی در اینستاگرام

بعد از این کار اینستاگرام لینکی برایتان ایمیل می‌کند تا بتوانید اطلاعاتتان را از طریق آن دانلود کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود تصاویر، ویدیو ها و متن در اینستاگرام

نسخه اپلیکیشن:

برای اپلیکیشن‌های اینستاگرام هم چنین کاری را انجام دهید، با این فرق که برای مراجعه به بخش Data Download نیازی به کلیک بر گزینه Privacy and Security ندارید و در همان بخش اصلی صفحه تنظیمات می‌توانید این گزینه را در قسمت Privacy and Security مشاهده کنید.

نحوه دانلود تمام اطلاعات شخصی در اینستاگرام

و به یاد داشته باشید که تکمیل این مرحله و دانلود تمامی اطلاعات حداکثر به دو روز زمان نیاز دارد؛ ولی در مواردی که تعداد عکس‌ها و ویدیوهای کاربر کم باشد، این کار فقط چند ساعت طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود استوری اینستاگرام

اطلاعاتی که این اپلیکیشن در مورد شما ذخیره می‌کند شامل عکس‌ها و ویدیوهایی خواهد بود که قبلا آپلود کرده‌اید. عکس‌ها و ویدیوهایی که هنگام آپلود کردن ویرایش و فیلتر شده‌اند یا تغییر سایز داده‌اند، همگی به همان شکل نهایی برای شما دانلود خواهد شد.

به عبارت واضح‌تر اینستاگرام هیچ دخالت یا تأثیری روی اطلاعات شما ندارد. در این شبکه‌ی اجتماعی دلیلی برای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که نمی‌توان مخاطبان را مدیریت کرد یا تماس صوتی و تصویری برقرار کرد و تنها امکاناتی که این برنامه ارائه می‌دهد، قابلیت ارسال پیام و ثبت موقعیت مکانی است.

بیشتر بخوانید: ۲۰ نکته طلایی برای افزایش فالوور اینستاگرام

اگرچه فیسبوک مالک اینستاگرام است؛ ولی به نظر می‌رسد که این دو شرکت کاملا مستقل کار می‌کنند. با وجود تمام واکنش‌های منفی شدیدی که فیسبوک از کاربران دریافت کرده است؛ هیچ کدام از کاربران اینستاگرام مایل به غیر فعال کردن حساب کاربری خود نیستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *